آیین افتتاح “مرکز نوآوری بُن دا” با حضور معاون محترم علمی و فناوری ریاست ‌جمهوری

بن دا لب

شنبه بیست و سوم اسفندماه 1399، مرکز نوآوری بُن‌دا و شتابدهندهای تخصصی بن‌دا لب (زیست‌فناوری)، نیروان (انرژی و هوش‌مصنوعی) و اسمارت ایکس (سلامت و کشاورزی هوشمند) با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون محترم علمی و فناوری ریاست ‌جمهوری افتتاح شد.

بن دا لب

در ابتدا شتابدهنده اسمارت ایکس، شتابدهنده تخصصی سلامت و کشاورزی هوشمند، به معرفی فعالیت‌های خود پرداخت و بنیان‌گذاران استارتاپ‌های اسمایلی‌فارم، سالمینا، نی‌نی‌پا و مرکز XR، از استارتاپ‌های مستقر در این شتابدهنده مختصری از فعالیت‌های خود را بیان کردند.

پس از آن نوبت به شتابدهنده نیروان، شتابدهنده تخصصی انرژی و هوش‌مصنوعی رسید. تیم‌های انرژی‌یار، دیدبان، دانا، بینا، پیک‌یار و لیکبان محصولات و دستاوردهای خود در طول دوره شتابدهی را معرفی کردند.

سپس جناب آقای دکتر ستاری با بازدید از شتابدهنده تخصصی بن‌دا لب در حوزه زیست‌فناوری و آزمایشگاه آن، با تیم‌های رپیدایکس، بهژل، پروتئین سبز، بُنان، B Meat و کوپر آشنا شدند.

در پایان نیز  با حضور در سالن همایش‌های مرکز نوآوری بن‌دا به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان با تاکید بر نقش بخش خصوصی در توسعه اکوسیستم نوآوری به عنوان سکان‌دار پژوهش و تحقیقات نوآورانه، از حمایت معاونت علمی و فناوری در جهت  گشایش مراکز نوآوری خبر دادند.

مرکز نوآوری بن‌دا در حال حاضر با دارا بودن سه شتابدهنده تخصصی و همچنین یک بازوی سرمایه‌گذاری جسورانه، علاوه بر در اختیار قرار دادن سرمایه بذری، زیرساخت و امکانات آزمایشگاهی، فضای کار و خدمات مربیگری کسب‌وکار، بر روی استارتاپ‌هایی که با موفقیت دوران شتابدهی را پشت سر بگذارند نیز، سرمایه‌گذاری می‌کند.

این مرکز در فضایی به مساحت 2300 مترمربع در محله آرارات تهران و شهرک مسکونی فجر مستقر است.

بن دا لب

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.